Môj príbeh

Nájsť peknú podprsenku na dojčenie vo väčších veľkostiach je ako hľadať ihlu v kope sena.

Pochopila som to však až vtedy, keď  som sa stala mamou a začala dojčiť. V mojej veľkosti som našla len tzv. kolenačky, ktoré teda vyzerali všelijako, len nie vábne :-). Prvé dieťa som teda odkojila v takých, v nesexi bavlnených podprsenkách nesprávnej veľkosti. Výsledkom bolo, že ma 2 roky bolel chrbát a prsia sa mi vyťahali až tam, kde mávajú volejbalistky spomínané kolenačky…

Potom som sa šla vydávať. V obchode ma predavačka klasicky natiahla do nesprávnej veľkosti. Túto podprsenku som nosila ďalší rok. Už síce nebola určená originál na dojčenie, ale bola aspoň trochu k svetu.

Keď som porodila druhé bábo, ani za svet som sa nechcela vrátiť ku „kolenačkám“, chcela som normálnu  a aspoň trochu žensky vyzerajúcu podprdu. Podmienkou ale bola podšívka z bavlny (najlepšie z biobavlny), pretože som mala veľmi citlivé prsia.

V obchodnom reťazci som našla peknú, bio, no malo to jeden háčik – najväčšie košíky D.  Chvíľu som ju nosila, ale niečo mi na nej nesedelo, prsia mi z nej stále vypadávali, pri kojení poležiačky, pri predklone, pri jemnom pobehnutí….

Keďže som z malého mesta, v ktorom je takýto tovar absolútne nedostupný, začala som pátrať na internete. A vtedy sa to začalo:

v mojich 37 rokoch som zistila, že celé roky nosím nesprávne číslo podprsenky.

Že si ju neviem správne obliecť, ba ani vyprať 🙂 a že pekných nekolenačkových podprseniek na dojčenie je na Slovensku veľmi málo. Vtedy som sa rozhodla, že s tým niečo urobím. Aby som mohla pomôcť ďaľším dojčiacim mamičkám. Všetkým, ktoré majú problém kúpiť si nekolenačkovú dobre padnúcu podprsenku. Ale aj tým ostatným 🙂


Našla som 2 značky, ktoré založili ženy, tak isto matky, ktoré dojčili a chceli byť krásne a sexi aj počas dojčenia a ktoré odmietli “kolenačky” tak isto ako ja.

Milé mamičky, s radosťou vám predstavujem značky Hotmilk a už čoskoro Cake Maternity.

A ktovie, keď sa vesmírne sily spoja, časom vám predstavím aj tú tretiu, moju najmilšiu.

S láskou Jana Pécsová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *